CCleaner

CCleaner - 5.15.55 (Sistem Temizleme Programı)

LisansFreeware
DilTürkçe
Dosya Boyutu3.34 MB
Üretici piriform
İşletim SistemiWindows (tümü)
Eklenme Tarihi
Yorum Yaz

CCleaner full türkçe Bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı çalışmanıza olanak veren program boyundan büyük işler başarıyor.
Program üç ana kısımdan oluşmakta. İlk bölüm CCleaner temizlik bölümü;burada bilgisayarınızda bulunan bulunan gereksiz dosyalarınızı sileceksiniz.Bu bölüm iki alt bölümden oluşmakta. İlk bölüm Windowsta Internet Explorer, Windows Explorer ve Sistem dosyalarını tarayıp gereksizleri sileceksiniz. İkinci bölüm uygulamalarda CCleaner gereksiz dosya temizleme Adobe Photoshop CS2,Mozilla,Opera vb.programların geçmişini ve gereksiz dosyalarını sileceksiniz.

Programın ayrıca sorunlar bölümünde uygulamaların, kısayolların vb.hatalarını tarayabilir, hataları düzeltebilirsiniz. Araçlar bölümünde de program Kaldırma ve Windows başlangıcında çalışan programlarınızı düzenleyebilirsiniz. Programın en üstünde de sisteminizi hakkında bilgi vermektedir.
Kullanım kolaylığı, ücretsiz olması ve Türkçe olması sebebiyle bu program olmassa olmazlarınız arasına girecek ve bu programı kullanarak sisteminizi daha kararlı ve hızlı hale getireceksiniz.

Yeni eklenen özellikler:

* Vista Recycle Bin dosyaları için güvenli silme etkinleştirildi
* Dosya adlarına göre güvenli silme etkinleştirildi
* Temp dosyalarındaki hatalar giderildi
* Çerezler için güvenli silme etkinliği artırıldı

Yeni versiyonla gelen özellikler:

* Kayıt dosyalarındaki tarama yapısı geliştirildi
* Tarama hızı artırıldı ve yeni arayüz ve ikonlar eklendi
* 98 ve NT4 deki hatalar giderildi
* Sistem başlangıcında yaşanan problemler giderildi

Programın üzerinde belli başlı değişiklikler yapılmış.Sistem taramasına yeni seçenekler eklenmiş ve yeni bir kullanıcı arabirimi getirilmiş.Programın hızı zaten alanında iyi olmasına rağmen Beta sürümünde tarama hızı dahada arttırılmış.USB ile bağlantı sağlandığında kurulu olmayan programlar üzerindende tarama yapısı eklenmiş.Birçok özelliğiyle zaten en çok tercih edilen programlar arasında olan CCleaner,Beta versiyonu ile getirdiği yeniliklerle birkez daha dikkati çekmeyi başardı diyebiliriz.

Not: Programı Türkçe olarak kullanabilmek için setupa çift tıkladığınızda diller arasında Türkçeyi seçin