Skype

Skype - 6.6.73 (Full Sesli Görüntülü Chat)

LisansFreeware
DilTürkçe
Dosya Boyutu1.01 MB
Üretici skype
İşletim SistemiWindows (tümü)
Eklenme Tarihi
Yorum Yaz

Skype (türkçe), dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiyi Skype üzerinden ücretsiz aramanıza imkan tanıyan küçük bir yazılımdır. Ve görüşmeler ücretsiz olmasına rağmen, gerçekten mükmmel kalitede. Eğer siz ve arkadaşlarınız, aileniz ya da iş bağlantılarınız web kamerası kullanıyorsa, ücretsiz görüntülü görüşme de yapabilirsiniz. Hatta sabit hatları ve cep telefonlarını dakikası gerçekten ucuz ücretlerle arayabilirsiniz.

Skype’ı ilk kez indiren herkes için 30’dan fazla ülkeden birine yapılacak ilk arama ücretsiz.

Yalnızca aramaktan daha fazlasını yapın
Anlık mesajlaşma programlarında olduğu gibi, Skype’yi kullanarak yazılı sohbet edebilirsiniz ve bir seferde yalnızca bir kişiyle değil, grup yazılı mesajlaşmasıyla 100’e kadar kişiyle yazılı sohbet edebilirsiniz. Grup mesajlaşmasız gerçekten güzel olduysa bir yer işareti ekleyebilir ve daha sonra bu mesajlara ulaşabilirsiniz; aile veya iş irtibatlarıyla yapılan düzenli yazışmalar için çok faydalıdır.

Konuşacak kişiler bulun
Sadece irtibat bulup irtibat listenize ekleyin ve listenizdeki kişilerin çevrimiçi, çevrim dışı, meşgul veya bilgisayarının başında olup olmadığını görün.

 İrtbatları aktarma özelliği sayesinde, zaten Skype’de olan irtibatlarınız arasından kişiler bulabilirsiniz. Henüz Skype kullanmıyor olsalar bile, Microsoft Outlook® irtibatlarınızı doğrudan Skype’den arayabilirsiniz.

 
Paylaşımlı Gruplar irtibat listeniz arkadaşlar ve ailenizle dolu olduğunda faydalıdır. İrtibat grupları oluşturarak ve yöneterek listenizi düzenleyebilirsiniz. Ve Paylaşımlı Gruplarla, tüm arkadaşlarınız veya en son proje grubunuz irtibatı sürdürebilir ve gruba yeni bir kişi katıldığında otomatik olarak grup güncellenir.

İşe yarıyor. Endişelenmeyin
Skype pek çok bilgisayar türünde çalışır – Windows, Mac OS X, Linux ve Cep Bilgisayarları. Tüm bilgisayar türleri arasında arama, yazılı mesajlaşma ve dosya

aktarım özellikleri kullanılabilir.

Skype telefon görüşmelerini, yazılı mesajları ve dosya aktarımlarını internetten göndermeden önce otomatik olarak şifreler ve bu sayede kimse görüşmenize, metninize veya aktardığınız dosyaya ulaşamaz.

 Düşük ücretli faydalı şeyler
Skype’deki herhangi bir kişi ile internetten ücretsiz konuşabilirsiniz ve bunu her zaman yapabileceksiniz. Skype’de yapabileceğiniz ücretsiz olmayan (ancak yine de çok hesaplı) faydalı başka şeyler de var.

SkypeOut Skype’den sabit hatları ve cep telefonlarını aramak için ucuz bir yoldur. Ayrıca SkypeOut’u kullanarak aramaları Skype’den ev numaranıza veya cep numaranıza yönlendirebilirsiniz.

SkypeIn arkadaşlarınızın arayabileceği bir numaradır ve siz Skype’den cevap verebilirsiniz. Sunulan yerlerden bir veya birkaçında numara alabilir ve dünyanın her yerinden gelen telefonları Skype’den kabul edebilirsiniz.

Skype Sesli Mesaj, meşgul veya çevrimdışı olduğunuzda sizin yerinize cevap verir.Skype SMS Skype’den arkadaşlarınızın cep telefonlarına SMS mesajları göndermenize imkan tanır.

En yeni Skype özellikleri

Videoları paylaşın
İfadenize video ekleyin. Anlık video görüntüsü
Kendi resminizi ya da konuştuğunuz kişinin resmini çekin. Çağrı aktarımı
Skype çağrılarını kişilerinize aktarın.

Özellikler
Dünyanın herhangi bir yerindeki bir kişiye ücretsiz Skype-to-Skype çağrısı yapın.
Sabit telefonları ve cep telefonlarını dakika başına oldukça ucuz fiyatlara arayın.
Konuşmak için uygun olmadığınızda anlık ileti.
Ücretsiz video çağrılarıyla konuştuğunuz kişiyi görün.
Çevrimdışıyken çağrılarınızı yönlendirin ve metin iletileri alın.
Google Toolbar ile web üzerinde arama yapın (isteğe bağlı kurulum).
Sistem gereksinimleri
Windows 2000 veya XP yüklü PC. (Windows 2000 kullanıcılarının video çağrıları için DirectX 9.0 kullanması gerekir).
Internet bağlantısı (geniş bant en iyi tercihtir, sesli çağrılar için GPRS desteklenmez, sonuçlar uydu bağlantısına bağlı olarak farklılık gösterebilir).
Kulaklık ve mikrofon – dahili veya ayrı.
Video çağrısı yapmak için en az 1GHz işlemci, 256 MB RAM ve tabii ki bir web kamerasına ihtiyacınız olacak.
En az 800 MHz işlemci, 256 MB RAM ve sabit sürücünüzde 50 MB boş alan bulunmasını öneririz.

 

Etiketler: ,