WinContig

WinContig - 2.0.1 (Ücretsiz Disk Birleştirme Programı)

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu0.95 MB
Üretici Marco D
İşletim SistemiWindows
Eklenme Tarihi
Yorum Yaz

Windows’un kendi disk birleştirme aracı tüm diski birleştirmeye çalıştığından oldukça uzun süren işlemler gerçekleştirebiliyor. WinContig programı ise tüm diski değil, sadece sabit diskteki gereken ve dağınık bölümleri birleştirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor

WinContig programını diğer disk birleştirme programlarından ayıran en önemli özelliği, tüm disk üzerinde işlem yapmaktansa belirli dosya ya da klasör için birleştirme işlemini yapabilmesi. Oldukça basit bir arayüze sahip program ile önce disk bölümünü ya da belirleyeceğiniz klaösü analiz edebilir ve ortaya çıkan sonuca göre birleştirme işlemine başlayabilirsiniz. Ayrıca, WinContig programı kurulum gerektirmez.

NTFS dosya sistemini destekleyen program hem kişisel kullanımlar hem de ticari kullanımlar için tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Defragmantasyon işlemini Windows’un kendi aracı yerine bu programla yapmanız size vakit kazandıracaktır. SSD kullanıyorsanız diskinize disk birleştirme yapmamanız gerektiğini ise sakın unutmayın.