Tor Browser

Tor Browser - 6.0.2 (Yasaklı Sitelere Giren Tarayıcı)

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu47.6 MB
Üretici The Tor Project
İşletim SistemiWindows
Eklenme Tarihi
Yorum Yaz

İnternette özgürce istediğiniz gibi gezinebilmeniz için yasaklanan sitelere DNS değiştirmeye ihtiyaç duymadan girmeniz için kullanabileceğiniz ücretsiz bir tarayıcıdır.Tor Borwser birden çok birbirine bağlı ve rastgele iletişim sürdüren perde sunuculardan oluşuyor. Siz bir siteye istekte bulunduğunuzda isteğiniz siteye ulaşana kadar birçok Tor sunucusu üzerinden şifrelenmiş bir şekilde karşı tarafa geçiyor ve siz son ulaşan makinenin ip adresini alıyorsunuz fakat bu makine de sadece kendinden önceki makineden haberdar.

Tamamıyla bir güvenlik için Tor sürümü ile birlikte Tor Browser Firefox yazılımı da kuruluyor ve bu browser üzerinden gezinti yapabiliyorsunuz

Tor Tarayıcı’yı ilk defa çalıştırdığınızda internete nasıl bağlanmak istediğiniz sorulacak:

  • Direkt Erişim: Bu seçenek bulunduğunuz yerde internete erişiminız kısıtlanmamış ve Torkullanımı bloke edilmemiş, yasaklanmamış, ya da kontrol altında tutulmamış ise seçilmelidir.
  • Kısıntılı Erişim: Bu seçenek bulunduğunuz yerde internete erişiminiz kısıtlanmış ise ya da Tor kullanımı bloke edilmiş, yasaklanmış ya da kontrol altına alınmış ise seçilmelidir.

Bu ayarlar Tor Tarayıcı’nın içinden, yazılımı yeniden kurmadan, herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Bu, bulunduğunuz konumdaki şartlar değiştiği zaman ya da farklı bir ülkeyi ziyaret ediyorsanız yapmanız gereken bir şey olabilir.

Daha sonra, Tor Tarayıcı’yı başlattığınız zaman, ek bir yapılandırma gerektirmeden Tor ağına bağlanmanızı sağlayacaktır.

Etiketler: , ,